• تلفن تماس:

    031-52432323 و 52432331-031

  • پست الکترونیک:

    info@sh-sedehlenjan.ir

اولین نشست هم اندیشی مدیریت شهری سده لنجان ، فرماندار و امام جمعه با حضور نماینده مردم در شهرداری سده لنجان برگزار شد.

این نشست که با دعوت مدیریت شهری سده لنجان انجام گرفته بود، مباحث مختلفی چون تعیین تکلیف عقب نشینی صنایع دفاع و آزاد سازی اراضی شهر سده لنجان ، تعیین تکلیف طرح جامع شهر سده لنجان ، رفع مشکلات کشاورزان (کشت برنج ) و دامداران ، تعیین تکلیف مصلی شهر سده لنجان ، تهیه قیر و آسفالت و ترمیم ترانشه های شهر ، همکاری صنایع جهت اجرای برنامه های فرهنگی و اجتماعی ، رفع مشکلات آموزشی (عدم فضای آموزشی در شهر ) ، ترمیم و آسفالت جاده های مواصلاتی شهر سده لنجان ، تخصیص و تقسیم حق آلایندگی ها به شهرستان لنجان به صورت عادلانه ، رفع مشکلات شهرک صنعتی و... مطرح و مورد بحث و گفتگو قرار گرفت .

به گزارش نماینده اصفهان زیبا در لنجان ؛ با پيگيري مدیریت شهری سده لنجان جهت حل مشكلات شهر با تعامل و همكاري  ساير ارگانهاي اجرايي شهرستان جلسه مشترك با حضور نماینده مردم شهرستان لنجان در مجلس شورای اسلامی ، فرماندار شهرستان و امام جمعه شهر سده لنجان در محل شهرداری تشکیل شد.

شهردار سده لنجان : مدیریت شهری سده لنجان آماده تعامل و همكاري همه جانبه با ارگانهاي مختلف است

در ابتداي اين جلسه حسین ناظم الرعایا شهردارسده لنجان با تاكيد بر اینكه اين جلسه با ديد حل مسائل و مشكلات برگزار شده است افزود بايد با همدلي و همكاري درجلسه به راه حلي مناسب جهت رفع مشكلات مردم برسيم .

ناظم الرعایا  ضمن تشكر از نماینده مردم شهرستان ، فرماندارلنجان و امام جمعه در اين جلسه گفت يكي از مسائل اصلي شهرداري و شوراي اسلامي شهر حل مشكلات مردم  است  كه براي حل اين مشكلات مدیریت شهری سده لنجان آماده تعامل و همكاري همه جانبه با  ارگانهاي مختلف است و رفاه و جان مردم براي ما بالاترين ارزش را دارد.

شهردار سده لنجان  از عملکرد بعضی از دستگاه های خدمت رسان در شهرسده لنجان انتقاد نمود و گفت تا زمانی که دستگاه های خدمت رسان نگاه ویژه ای به شهرسده لنجان نداشته باشند مشکلی از مشکلات مردم با توجه به افزایش چشم گیر جمعیت حل نخواهد شد.

رئیس شورای اسلامی شهر سده لنجان : شوراها حلقه ارتباطی مردم و مسئولین هستند

حمید رضا ادیبی رئیس شورای شهرسده لنجان هدف از برگزاری این نشست را هم اندیشی پیرامون مسائل و مشکلات شهرسده لنجان و ارائه راه حل برای حل این مشکلات عنوان کرد و گفت ” شوراها حلقه ارتباطی مردم و مسئولین هستند و امیدواریم این هم اندیشی نقطه عطفی برای حل ریشه ای مشکلات شهر سده لنجان باشد”.

وی با تشکر از تلاش ها و زحمات مسئولین، فرماندار ، امام جمعه و نماینده مجلس برای حل مشکلات مردم و توسعه شهرسده لنجان گفت” اقدامات و تلاش های ویژه و مناسبی صورت گرفته، اما با توجه به حجم نیازها و مطالبات مردم، شایسته نیست حتی یک مورد درخواست یا مشکل مردم روی میز باقی بماند و جوابی منطقی به وی داده نشود”.

وی الزامات مدیریت در دنیای امروز را توجه به اصل رضایتمندی، مشتری مداری، پاسخگویی و اطلاع رسانی عنوان نمود و گفت” توسعه و پیشرفت جامعه با رعایت الزامات فوق و تقویت نهادهای مردمی تحقق می یابد”.

ادیبی با بیان اینکه ” شوراباوری و قانونمداری دو روی یک سکه هستند که می تواند تسهیل گر امور و در خدمات رسانی موثرتر ایفای نقش داشته باشند افزود ما امیدواریم دستگاههای اجرایی ما را در جریان اقدامات و برنامه های خود قرار دهند تا با تعامل و همکاری بتوانیم خدمات مناسب تری به مردم ارائه دهیم”

فرماندار لنجان : مردم تشنه خدمت صادقانه و کار سالم هستند

خدامراد صالحی فرماندار لنجان با بیان اینکه شوراهای اسلامی اتاق فکر مردم برای توسعه شهر می‌باشند گفت: مردم تشنه خدمت صادقانه و کار سالم هستند و شوراها ظرفیت مناسب برای خدمت رسانی به مردم است و اگر شوراها می‌خواهند موفق باشند باید پشتوانه خود را که مردم هستند از دست ندهند و این پشتوانه در صورتی حفظ می‌شود که شوراها صادقانه در مسیر قانون کار کنند و حرکت نمایند.

صالحی با تاکید براینکه شوراهای اسلامی شهر محل اختلاف و تنش نیست افزود: ملاک نظارت و عملکرد شوراها، قانون است و دو دستگی و دخالت در امور اجرایی، آفت کار شوراهاست

وی با اشاره به دلسوزی و تعهد اعضای شورا در مسیر دلسوزی و خدمت رسانی به عموم شهروندان، دغدغه های این عزیزان را امری واقعی دانست واز نماینده مردم در مجلس شورا اسلامی خواستار مساعدت شد

فرماندار لنجان بر استفاده از ظرفییت مردم ، استفاده از فرصت های موجود و ظرفیت های مختلف منطقه و ایجاد شورای هم اندیشی و مشورتی متشکل از افراد توانمند، صاحب نظر و خبره، خصوصاً نخبگان جوان و تشکیل جلسات مستمر با آنان را مورد تأکید قرار داد.

فرماندار شهرستان لنجان در پایان خطاب به حاضرین گفت” فلسفه وجودی و مسئولیت ما به مردم وابسته است و این مسئولیت تنها در سایه خدمت به مردم مفهوم دارد از این رو باید تمام امکانات و ظرفیت ها برای خدمت به مردم مورد استفاده قرار گیرد.

امام جمعه شهر سده لنجان : چیزی که بیشتر مردم را اذیت می کند، گرانی و تورم است.

حجت الاسلام صادقی امام جمعه شهر سده لنجان به وضعیت گرانی در سطح کشور که باعث کوچک شدن سفره مردم گردیده اشاره کرد و افزود: امروز کرونا ویروس ، ایران اسلامی را چون دیگر کشورها ی جهان آزار می دهد اما چیزی که بیشتر مردم را اذیت می کند، گرانی و تورم است.

امام جمعه شهر سده لنجان بیان کرد: امروز سیستم افسار‌گسیخته گرانی مردم را آزار می‌دهد نمی‌دانم چرا مسئولان مربوطه با آن برخورد نمی‌کنند ،نمی‌دانیم شاید کار از دست دولت خارج شده، به نظر می آید که گرانی غیرقابل کنترل است؛ دولت باید برنامه ریزی صحیحی بکند، چگونه است دولت نمی تواند گرانی را مهار کند.

وی تصریح کرد: در بی تدبیری برخی مسئولان که زندگی مردم را اینگونه سخت کرده، دل مقام معظم رهبری، خون است.

حجت الاسلام صادقی با بیان اینکه: امروز کمک های نهادها و خیرین و مردم، مُسَکِنی بر این جریانات گرانی است افزود دولت باید برای مردم کاری بکند؛

وی بیان کرد: موادغذایی در داخل کشور تولید می شود، چرا باید آنقدر گران شود که تهیه آن برای مردم سخت شود؛ دولت باید تدبیری بر شکست قیمت ها نماید، محصولات داخلی که نباید گران شود.

امام جمعه شهر سده لنجان خدمت به مردم را بالاترین و والاترین عبادت ها دانست و خاطرنشان کرد: خدمت در شهرداری نیز می تواند عین عبادت باشد به شرطی که با نیت قرب الهی و در راستای خدمت خالصانه به آن ها باشد .

صادقی در ادامه افزود: خدمتی که موجبات رضایتمندی و خوشحالی مردم را فراهم آورد ، بی تردید مقبول و مورد قبول و رضایت خداوند نیز خواهد بود .

امام جمعه سده لنجان قانونمندی و تبعیت مطلق از قانون ، پرهیز از تبعیض در خدمات رسانی ، تسریع در روند رسیدگی به مشکلات شهروندان ، تکریم ارباب رجوع در شهرداری ، اولویت بندی طرح ها و پروژه های عمرانی خدماتی ، توجه به انجام فعالیت ها و کارهای فرهنگی بسترسازی برای جذب سرمایه گذاری های بخش خصوصی در عمران شهری و هماهنگی با دیگر دستگاه های خدماتی در ارایه خدمات را از دیگر وظایف و مسوولیت هایی دانست .

امام جمعه شهر سده لنجان در خاتمه بار دیگر بر لزوم خدمات رسانی شبانه روزی به مردم و جلب رضایت شهروندان از سوی شهرداری سده لنجان تأکید کرد .

نماینده مردم لنجان : همه باید برای ایجاد عدالت تلاش کنیم و حقیر اعتقاد دارم تنهایی نمی شود کاری کرد

حسین رجایی نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی با تقدیر و تشکر از مدیریت شهری سده لنجان که پیگیر حل مشکلات مردم و برگزاری این جلسه بودند بیان کرد: این نشست به منظور هماهنگی بیشتر مابین مدیریت شهری ، نماینده عالی دولت و نماینده مردم لنجان می باشد که امیدواریم بتوانیم با حصول همکاری و تعامل سازنده، خدمات رسانی و افزایش کیفیت زندگی و جلب رضایت مردم در شهر سده لنجان را فراهم آوریم.

وی با اشاره به اینکه کار اصلی یک نماینده مجلس، قانونگذاری و نظارت است، ادامه داد: برخی مسائل و مشکلات مبتلا به جامعه فعلی ما نظیر برخی مواردی که شما عزیزان مطرح نمودید باید بصورت کلان و نهادینه با اصلاح قوانین مرتفع شود و پرداختن به این امور و درگیر نمودن نماینده با مسائل ریز و جزیی ما را در رسیدن به هدف ناموفق می کند ولی این بدان معنا نیست که ما مردم و مشکلاتشان را فراموش کنیم.

حسین رجایی نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی  در پاسخگویی به سولات و موارد مطرح شده از سوی مدیریت شهری سده لنجان در این نشست، گفت: ارتباط و هم افزایی بیشتر نماینده مجلس و مدیریت شهری موجب پیشرفت کارها، مطالبه خواهی و اعمال نظارت بهتر بر دستگاه های اجرایی می شود‌.

رجایی خاطر نشان کرد: همه باید برای ایجاد عدالت تلاش کنیم و حقیر اعتقاد دارم تنهایی نمی شود کاری کرد باید این مقوله با همفکری و تعامل همراه باشد؛ بدین صورت که شما حرکت کنید و هر جا که به مشکلی برخورد کردید نماینده را در جریان قرار دهید تا از بهترین راه، مسائل و مشکلات پیگیری و رفع شود.

وی اظهار داشت: شوراها حلقه میانی هستند که باید مردم و خواسته‌های مردم را به تصمیم‌گیران شهری، شهردار، فرماندار و حتی نماینده مجلس پیوند دهند و برای این همفکری و همکاری گزینه‌ای بهتر از تعادل فکری، منطقی ودوری از افراط و تفریط نمی‌تواند باشد

رجایی براستمرار جلسات هم‌اندیشی بین نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مدیران شهری تاکید کرد وگفت: استمرار جلسات یا تشکیل کارگروه با عضویت مدیران شهری مشکلات را برای نماینده‌ها دسته‌بندی و راه‌حل‌ها را شفاف می‌کند.

سپس اعضای حاضر در جلسه  به ارائه گزارش و خواسته های شهروندان و مشکلات و معظلات شهری پرداختند و در پایان فرماندار و نماینده مجلس به بررسی و ارائه راهکارهای موجود پرداختند و مقرر شد کلیه موارد مطرح شده به صورت کتبی جهت بررسی و پیگیری در اختیار نماینده مردم لنجان قرار گیرد.