• تلفن تماس:

    031-52432323 و 52432331-031

  • پست الکترونیک:

    info@sh-sedehlenjan.ir

 

اولین جلسه کارگروه بهسازی گلزار شهدا شهرسده لنجان با حضور مدیریت شهری سده لنجان  و دیگر مسئولین برگزار شد

به گزارش  روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی سده لنجان اولین جلسه کارگروه بهسازی گلزار شهدای شهرسده لنجان  با حضور حجت الاسلام صادقی امام جمعه شهر سده لنجان ،  رییس بنياد  شهید وامورایثارگران ،شهردار و رییس شورای شهر و جمعی از مسئولین در تالار شورای اسلامی شهر سده لنجان برگزار شد.

سامان‌دهي گلزار شهداي شهر سده لنجان طبق طرح‌ بنياد شهيد در دستور کار قرار میگیرد

شهردار سده لنجان گفت: سامان‌دهي گلزار شهدا بر اساس برنامه‌ بنياد شهيد و امور ايثارگران كشور تدوين شده و طراحي شده است.

حسین ناظم الرعایا گفت: سامان‌دهي گلزار شهدا بر اساس برنامه‌ بنياد شهيد و امور ايثارگران كشور تدوين شده و طراحي شده است.

حسین ناظم الرعایا شهردار سده لنجان با اشاره به طرح سامان‌دهي مزار شهدا اظهار كرد: مرحله اول اين طرح در شهر سده لنجان طرح ساماندهي نيز سطح‌سازي و يكسان‌سازي سنگ قبور و مزار شهدا است كه از امروز با همکاری بنیاد شهید در حال اجراست و مرحله دو م این طرح مسقف کردن گلزار شهداست که طرح آن در جلسه مطرح شد و مورد تایید اعضا قرار گرفت .

وي ادامه داد: ساماندهی چند آرامگاه شهدای جدا از گلزار اصلی است که ساماندهی و بهسازی آنها با رضایت خانوادهای محترم شهدا در دست اجراست  و ظرف دو هفته آینده به اتمام خواهد رسید

«ساماندهی گلزار شهدا» مصوبه‌ای کشوری /طرحی که توسط بنیاد شهید، با رضایت خانواده‌ها انجام می‌شود

طرح ساماندهی گلزار شهدا به عنوان یک مصوبه رسمی و کشوری در دستور کار دستگاه‌های اجرایی قرار گرفته و با رضایت نمایندگان خانواده های شهدا انجام می‌شود.

نماینده اصفهان زیبا در لنجان : ساماندهی گلزار شهدا از سال ۸۳ به تصویب هیئت وزیران دولت وقت رسیده و در شهرهای مختلف کشور و به تبع آن در شهر سده لنجان آغاز شده است.

یکسان سازی، بهسازی، همسان سازی، ساماندهی، زیباسازی و مناسب‌سازی همه واژه‌هایی است که برای این طرح به کار می‌رود و در بسیاری از گلزارهای شهدا در سراسر کشور طرح یکسان‌سازی قبور به اجرا در آمده است و طی آن سنگ مزار شهدا و ویترین‌های بالای سر هر مزار ساماندهی شده و به صورت هماهنگ و زیبا درآمده است.

در سال جاری  پروژه فاز اول ساماندهی مزار شهدای شهر سده لنجان به خصوص چهار شهید که آرامگاه آنها جدای گلزار اصلی شهر است  توسط شهرداری سده لنجان و بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان و ستاد برگزاری نماز جمعه شهر در حال انجام است و با استقبال خانواده های شهدا نیز روبه رو شده است.

ساماندهی گلزار شهدا با اخذ رضایت از خانواده های شهدا انجام می شود

حمیدرضا ادیبی رئیس شورای اسلامی شهر سده لنجان ، گفت: ساماندهی گلزار شهدا با اخذ رضایت از خانواده های شهدا انجام می شود.

ادیبی سپس با اشاره به اینکه عملیات عمرانی بهسازی گلزار شهدای شهر سده لنجان بخصوص  گلزار چهار شهید جدای گلزار اصلی شهر نیز درحال انجام است، ادامه داد: مسقف سازی گلزار شهدای شهر سده لنجان نیر در حال طراحی و تایید مراجع مربوطه است .

وی با تاکید بر اینکه ساماندهی گلزار شهدای شهر سده لنجان  با هدف ارج نهادن به مقام شامخ شهدای گرانقدر ۸ سال دفاع مقدس و زیباسازی گلزار شهدا انجام می شود، افزود: بهسازی گلزار 4 شهید در حال اجراست  و مسقف سازی گلزار شهدای شهر نیر تا پایان سال به اتمام می رسد.

در ادامه حجت الاسلام صادقی امام جمعه شهر سده لنجان نیز ضمن تجليل از مقام شامخ شهدا گفت: شهدا با جان‌فشانی خود از مرزهای اين آب و خاك دفاع كردند و امروز وظيفه سنگينی برای صيانت از اين سرزمين بر دوش ماست.
صادقی افزود: ساماندهی گلزار شهدا كاری است نمادين اما در حقيقت ما بايد پيرو راه شهيدان باشيم.

وی در پایان بااشاره به اینکه رمز پیروزی و تداوم انقلاب اسلامی در دنیای مادی، از جان گذشتگی و رشادت های شهدا بوداظهارکرد:بر ما واجب است که گلزارهای شهدا را به عنوان یادمان آنها ساماندهی کنیم و توقع داریم همه مسوولان دستگاه های اجرایی نگاه دلسوزانه و ویژه ای به گلزار شهدا داشته باشند.