• تلفن تماس:

    031-52432323 و 52432331-031

  • پست الکترونیک:

    info@sh-sedehlenjan.ir

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی سده لنجان ، امیر هلاکویی ؛ سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی اصفهان به همراه معاونین و رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی لنجان با حضور در دفتر شهرداری سده لنجان با مهندس ناظم الرعایا ؛ شهردار این شهر دیدار به عمل آوردند.

هلاکویی در این دیدار با تأکید به نگاه ویژه این اداره‌کل بر توسعه متوازن فضای کتابخانه‌ای در سراسر استان اظهار داشت: هدف اصلی ما این است که هرکسی که علاقه به کتاب و کتابخوانی دارد فضا و امکانات مناسب به راحتی در دسترسش باشد.

وی با بررسی میدانی وضعیت کتابخانه‌ای شهرسده لنجان  به اهمیت همکاری کتابخانه‌های عمومی و شهرداری‌ها اشاره کرد و گفت: توفیقات عالی در اعتلای فرهنگ شهری نیازمند همیاری و همفکری همه دستگاه‌ها به ویژه شهرداری‌ها با کتابخانه‌ها است.

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی اصفهان با بیان اینکه کتابخانه‌ها با برگزاری برنامه‌های مختلفی چون کتابخوانی، شعرخوانی و قصه‌گویی و ... افراد را به انس بیشتر با کتاب دعوت می‌کنند، افزود: کتابخانه‌ها بهترین مکان برای سرمایه‌گذاری‌های فرهنگی و کمک به تعالی جامعه هستند.

مهندس ناظم الرعایا ؛ شهردار سده لنجان نیز ضمن استقبال از توسعه همکاری‌ها با کتابخانه‌های عمومی گفت: اگر در جوامع به مقوله فرهنگ توجه لازم صورت پذیرد می‌توان اطمینان حاصل کرد که آن جامعه شاهد پیشرفت و موفقیت در همه سطوح خواهد شد.

وی ادامه داد: تلاش مجموعه شهرداری سده لنجان بر این است که در کنار توسعه شهری و ساخت مکان‌های فرهنگی، تفریحی و ... به ایجاد کتابخانه‌های عمومی به عنوان نگین و نماد علم و فرهنگ نیز توجه شایسته‌ای شود.

ناظم الرعایا، با اشاره به اینکه باید از ابزارهای و فضاهای نوین دنیای امروز برای انس مردم با کتاب به منظور داشتن جامعه‌ای آرام‌تر، زیباتر و قابل زیست‌تر استفاده کنیم خاطرنشان کرد: کتابخانه پایگاهی است که با گردآوری، سازماندهی و نگهداری دانش بزرگان امکان رشد اندیشه، شکوفایی استعداد و باروری ذهن انسان‌ها را فراهم می‌کند.

وی با اشاره به اهمیت و جایگاه فرهنگ مطالعه در دین مبین اسلام، اظهار داشت: باید از تمام ظرفیت‌ها در راستای ایجاد زمینه انس و الفت مردم به ویژه جوانان و نوجوانان با کتاب و کتابخوانی استفاده شود.

درپایان مقرر شد با پیگیریهای سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی اصفهان و همکاری مدیریت شهری سده لنجان کتابخانه جدید شهر سده لنجان تجهیز و به زودی افتتاح گردد.